Pasirinktas siuntimas:
Lietuvoje
Meniu
Išskirtinumai
Kaip pradėti savo rankų darbo verslą: 10 žingsnių planas
  1. Tinklaraštis
  2. Prekyba Lietuviskapreke.lt

Kaip pradėti savo rankų darbo verslą: 10 žingsnių planas

Turinys:

Per 2020-uosius gerokai pasikeitęs pasaulis privertė daugelį permąstyti savo karjeros pasirinkimus. Dalis suprato, kad ligšiolinė veikla nėra tvari. Kiti, tuo tarpu, atsiradusį laisvą laiką skyrė kūrybai ir pastebėjo, kad šis procesas teikia daug džiaugsmo. Tačiau norint, kad rankų darbo gaminiai teiktų ne tik džiaugsmo, bet ir pajamų, reikia truputėlio žinių. Tad jei jums galvoje kirba mintys apie rankų darbo verslo pradėjimą, šis straipsnis jums. Skaitykite toliau ir sužinosite 10 svarbių žingsnių, kurie būtini, norint sėkmingai pradėti savo gaminių pardavimą.

Apsibrėžkite savo sritį

Pradedant savo verslą gali atrodyti, kad norite daryti viską, tačiau neskubėkite ir susitelkite ties vienu dalyku. Jei gaminate žvakes, neskubėkite įtraukti namų kvapų. Jei gaminate saldžius pagardus, luktelkite, kol pereisite prie pikantiškų. Mažas pasirinkimas nėra trūkumas – priešingai, jis ne tik leis jums lengviau suvaldyti procesus, bet ir užtikrins vartotoją, kad esate savo srities profesionalas.

Pasiruoškite verslo planą

Žodžių junginys „verslo planas“ gali skambėti grėsmingai ir atrodyti nereikalingas rankų darbo gaminių verslui, tačiau neskubėkite taip greitai jo nurašyti. Jūsų verslo planas neturi priminti mokslinio veikalo – tiesiog pasižymėkite, ką ir kokiais kiekiais gaminsite, kam ir kaip pardavinėsite, kiek pinigų investuosite. Čia galite susikurti ir kelis planus – optimistinį, pesimistinį ir realistinį. Priimdami sprendimus bei stebėdami progresą, nuolat remkitės planu, stebėkite, kas veikia, o kas – ne, ir priminkite sau nenukrypti nuo pradinio tikslo.

Sugalvokite pavadinimą

Vieniems šis punktas pasirodys itin paprastas, kiti, tuo tarpu, prie jo praleis ištisas dienas. Kad ir kuriam tipui save priskiriate, nepamirškite, kad pavadinimas, idealiu atveju, nesikeis, kad ir kiek gyvuotų jūsų įmonė. Jis neturėtų įpareigoti, jei nuspręstumėte plėsti asortimentą, taip pat turėtų būti lengvai ištariamas ir įsimenamas.

Pasirinkite juridinį vienetą

Tai, kokį juridinį vienetą registruosite, priklauso tiek nuo jūsų verslo apimčių, tiek nuo pobūdžio. Prieš priimant sprendimą, rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais arba artimaisiais, kurie jau turi savo verslus.

Apgalvokite savo produktus

Dėl veiklos srities jau nusprendėte, dabar metas pasirinkti, kokius konkrečius produktus gaminsite. Įvertinkite kiekvienos prekės kaštus, nustatykite jos kainą, nepamirškite apgalvoti pakuotės, siuntimo išlaidų. Siūlydami produktus, atkreipkite dėmesį į rinką – jei joje jau ir taip gausu neutralaus kvapo, minimalistinio dizaino žvakių, galbūt vertėtų pagalvoti apie neįprastas spalvas, formas ir aromatus?

Pasirūpinkite reikalingais leidimais

Juridinio vieneto pasirinkimas buvo pirmasis žingsnis popierizmo pasaulyje, tačiau, deja, ne paskutinis. Priklausomai nuo jūsų produkto, jums gali reikėti ir specialių leidimų, kokybės sertifikatų. Tai ypač aktualu gaminant maisto produktus ar užsiimant juvelyrika.

Išsirinkite pardavimo vietą

Verslo pradžia – ir taip sudėtingas, ilgas ir daug kaštų reikalaujantis procesas, tad tikrai pagalvokite, ar norite rūpintis dar ir savo internetinės parduotuvės kūrimu. Prekyvietės šiuo atveju gali būti daug patrauklesnis variantas: jums nereikės dėti milžiniškų pastangų rūpinantis, kaip pritraukti didesnį pirkėjų srautą, be to, nereikės investuoti į visą infrastruktūrą. Be to, naujam verslui gali būti sunku užsitarnauti patikimo gamintojo įvaizdį klientų akyse. Tuo tarpu pardavėjai, esantys populiariose prekyvietėse, iškart atrodo patikimai, kadangi vartotojas tiki, jog juo pasitiki prekyvietės steigėjas.

Pasirūpinkite finansavimu

Steigiant savo verslą svarbu pasirūpinti ir atskira verslo banko sąskaitą, tačiau tai – ne vienintelis su pinigais susijęs dalykas. Jums taip pat gali būti naudinga pagalvoti apie išorinį finansavimą, kuris padės pradedant vystyti verslą. Egzistuoja daugybė programų, kurios teikia paramą jaunoms, nedidelėms įmonėms, tad paieškokite atitinkančių jūsų kriterijus ir apsvarstykite šią galimybę.

Užtikrinkite sklandų medžiagų tiekimą

Norint gaminti prekes, joms reikia medžiagų. Susiraskite patikimus tiekėjus, pasakykite jiems, kad steigiate verslą ir pabandykite pasiderėti dėl kainų. Nevenkite pasirašyti sutarčių – jos apsaugos jus nuo netikėto medžiagų praradimo ar dingusios galimybės užsisakyti. Taip pat nepamirškite planuoti: jei medžiagas siunčiatės iš užsienio, tai gali užtrukti, todėl turėkite savo inventoriaus sąrašą ir nuolat jį atnaujinkite, kad galėtumėte aiškiai matyti, kokių medžiagų sparčiai mažėja ir kada reikėtų jų užsakyti.

Imkitės rinkodaros

Kaip jau minėjome, jei prekybai pasirinksite internetinę prekyvietę, jūsų rinkodaros poreikiai bus daug mažesni, tačiau tai nereiškia, kad nereiks dėti pastangų. Susikurkite socialinių tinklų paskyras, pasakokite apie savo veiklą žurnalistams, draugams ir artimiesiems, prašykite klientų atsiliepimų – kuo daugiau bus kalbama apie jūsų prekės ženklą, tuo geriau jums.

Neišsigąskite

Verslo pradžia tikrai nėra lengva, tačiau nėra ko bijoti. Pradėkite iš lėto ir eikite mažais žingsneliais: pamatysite, kaip pakeliui įgyjate vis daugiau žinių ir pasitikėjimo, kurie ilgainiui leis išvystyti sėkmingą verslą.

Straipsnyje panaudotos nuotraukos autorius - Kristina Balić.

2021.01.31

Kiti straipsniai šioje kategorijoje