Pasirinktas siuntimas:
Lietuvoje
Meniu
Išskirtinumai
Kaklo papuošalai: kaip išsirinkti, derinti ir puoštis
  1. Tinklaraštis pirkėjams
  2. Patarimai

Kaklo papuošalai: kaip išsirinkti, derinti ir puoštis

Turinys:

Papuošalai moterims svarbūs nuo neatmenamų laikų. Kaklo papuošalai, kaip ir įvairios apyrankės ar žiedeliai atsirado dar senovėje. Nors daug žaliavų nebuvo, akmuo, medis ar metalas vis vien virsdavo meno kūriniais, puošiančiais dailiąją lytį. Šiais laikais merginos ir moterys gali džiaugtis didele kaklo papuošalų pasiūla. Tačiau kai pasirinkimas toks didelis, ar tikrai lengva išsirinkti, derinti ir pritaikyti prie savo garderobo? Jei jums atrodo, kad išsirinkti kaklo papuošalą sudėtinga, pateiksime penkis punktus, kuriuose, galbūt, atpažinsite save ir lengviau išsirinksite aksesuarus kasdieniam bei šventiniam įvaizdžiui.

Verta aptarti penkis punktus, pagal kuriuos galite išsirinkti sau kaklo papuošalą. Skirtingus papuošalus išsirinks minimalistės, dievinančios simbolines, smulkias detales, madistės, sekančios kiekvieną stiliaus tendenciją, taip pat moterys, derinančios ne vieną kaklo papuošalą kartu, masyvių ir spalvingų papuošalų gerbėjos ir net atkreipiančios dėmesį į savo kūno sudėjimą bei mėgstančios tobulai pritaikyti sau tinkančius papuošalus, kurie, beje, gali stebuklingai paslėpti menkus kūno trūkumus.

Kaklo papuošalai moterims minimalistėms

Kaklo papuošalai moterims, kurios mėgsta minimalizmą, smulkias detales, mažus akcentus ir simboliką, ko gero, yra lengviausiai parenkami bei derinami. Sidabriniai rankų darbo papuošalai, praturtinti nedideliais pakabučiais, akmenėliais, figūromis gali tapti geriausiu pasirinkimu.

Pagal asmenybės tipą galima rinktis rankų darbo pakabutį. Jei esate svajoklė, meniška ar laisva siela, geriausiai tiks aptakių formų pakabučiai, tuščiaviduriai rateliai, apvalūs graviruoti medalionai, kurie slepia dar ir gilią prasmę. Pavyzdžiui, jei esate mama, jūsų kaklą gali papuošti motinos ir vaiko rankos, vaikų vardai, kūdikio siluetas.

Maištingai, aštraus charakterio minimalistei puikiai tiks kaklo papuošalas su kubo formos rankų darbo pakabučiu, tamsus nedidelis akmuo ar kampuotų formų pakabutis. Taip pat gali tikti ne tik sidabro grandinėlė, bet ir virvelė, akmenėlių vėrinys.

Patriotėms, mylinčioms savo kraštą ar jo besiilginčioms verta rinktis ploną grandinėlę su pakabučiu, simbolizuojančiu Lietuvą.

Minimalistės nebūtinai turi rinkti trumpus kaklo papuošalus. Simboliniai pakabučiai gali būti kabinami ir ant ilgų įvairaus metalo ar odos grandinėlių, virvelių.

Papuošalai madistėms: „ant bangos“ – perlai, akmenėliai ir žvaigždės

Vadinamosioms „fašionistoms“ stilių diktuoja socialinių tinklų žvaigždės, modeliai, tinklaraštininkės, dainininkės ir kitos jų mėgiamos stiliaus ikonos. Taip pat tokias moteris įkvepia dizainerių kolekcijos. Kalbant apie papuošalus, galime pastebėti, kad jau keletą metų tiek stiliaus ikonos, tiek jų pasekėjos atsigręžusios į rankų darbo papuošalus, skoningus, kruopščiai pagamintus bižuterinius dirbinius.

Populiariausių rankų darbo kaklo papuošalų viršūnėje jau kuris laikas įsitvirtinę perlų vėriniai su įvairiais pakabučiais. Labiausiai pastebimas perlų ir aukso spalvos derinys. Prie kaklo papuošalų iš perlų derinamos aukso spalvos žvaigždės, vardo raidės, kriauklės ar net spalvotos rankų darbo plastiko detalės.

Madinga derinti ir du, tris ar net keturis papuošalus iš karto, kurių vienas yra dirbtinių perlų vėrinys, o kiti – aukso ar sidabro spalvos, skirtingų storių ir pynimų grandinėlės su pakabučiais. Greta trumpesnių vėrinių derinami ir graviruoti medalionai ar net spalvoti kaklo papuošalai, iš pirmo žvilgsnio primenantys vaikiškus plastikinius papuošalus.

Nors šiuo metu labai madingi, tokie papuošalai tikrai nėra brangūs, todėl stilingai atrodyti mėgstančios moterys ir merginos gali turėti ne vieną kaklo aksesuarą. Pavyzdžiui onikso akmenų kaklo vėrinį su žvaigždėmis galima įsigyti vos už keliolika eurų.

Žvelgiant į Lietuvos ir pasaulio drabužių dizainerių kolekcijas, mylinčios madą moterys gali rinktis ir kaklo papuošalus su gėlėmis, gyvų gėlių inkrustacijomis ir augalų motyvais, kurie, kaip rodo tendencijos, ateinančius sezonus bus ypač madingi.

Jei mėgstate derinti keletą kaklo papuošalų…

Jei turite savo mėgiamą grandinėlę, kurios niekada nenusisegate, tačiau norite pasipuošti ir kitokiais kaklo papuošalais, galite juos derinti tarpusavyje. Žinoma, paprasčiausia būtų derinti to paties metalo kaklo papuošalus, tačiau tai tikrai nėra būtina.

Šiuo metu labai populiaru derinti aukso spalvos papuošalus ir akmenėlius ar karoliukus, todėl galite rinktis trumpą auksinę grandinėlę ir ilgą kaklo papuošalą iš akmenėlių su auksiniu pakabučiu. Galima taikyti ir atvirkštinį variantą.

Puikiai dera ir medis bei įvairios virvelės, oda, todėl galite rinktis trumpą, „čiokeriu“ vadinamą odinį ar iš virvelės pagamintą kaklo papuošalą ir derinti jį su ilgu kaklo vėriniu, puoštu medine detale. Taip pat su virvelėmis ar oda dera epoksidinės dervos papuošalai, kurie yra nebrangūs, tačiau šiuo metu itin madingi, o iš dervos išgaunamos formos ir papuošalo struktūra tikrai išskirtiniai.

Ilgi, masyvūs ir spalvoti papuošalai – drąsioms moterims

Bene sunkiausia užduotis yra prie savo rūbų garderobo priderinti spalvotus kaklo papuošalus. Jei mėgstate vienspalvius rūbus, pastelines ar žemės spalvas, jums tiks kuo įvairiausių spalvų, trumpi ir masyvūs ar ilgi ir kuklesni papuošalai. Tačiau jei ir jūsų apranga spalvota – reikės atsakingai derinti.

Lengviausia papuošalus priderinti prie ryškaus vienspalvio rūbo. Pavyzdžiui prie ryškiai rožinio švarko ir kelnių kostiumėlio galite dėvėti juodos ar baltos spalvos palaidinę ir įsigyti rožinį, mėlyną, žydrą ar geltoną ilgą kaklo papuošalą. Palaidinė papuošalą įrėmins ir išryškins, o spalvos tarpusavyje tikrai „nesusipyks“. Prie vienspalvio ryškaus kostiumėlio ar suknelės puikiai tiks ir trumpas, tačiau masyvus ir ryškus kaklo papuošalas, kurio spalvą galima derinti su bateliais ar rankine.

Įsigyjant išskirtinius papuošalus reikėtų įsiminti tik keletą paprastų taisyklių. Trumpas, prie pat kaklo segamas papuošalas gali būti ir masyvus, tačiau kuo papuošalo grandinėlė ilgesnė, tuo jis turėtų būti smulkesnis. Krūtinę siekiantis papuošalas turėtų būti ne plokščias, o iškilus, tačiau neturi atrodyti nei padėtas ant krūtinės, nei tarsi „įstrigęs“. Esant galimybei geriau rinktis kaklo papuošalą, kurio ilgis yra keletas centimetrų iki krūtinės arba gerokai ilgesnį, kone siekiantį bambą. Pastarasis jau neturėtų būti labai masyvus. Masyvūs ir ilgi kaklo papuošalai nebus patogūs, kels diskomforto jausmą, o kartu ir neatrodys labai stilingai.

kaklo-papuosalai-kaip-issirinkti-derinti-ir-puostisp-2.jpeg

Kaklo papuošalus reikėtų rinktis pagal kūno sudėjimą

Dažnai moterys pačios sau būna ypač kritiškos, atranda įvairiausių trūkumų ir siekia juos užmaskuoti. Keletą figūros trūkumų gali paslėpti net kaklo papuošalai. Pirmiausia, žinoma, papuošalai maskuoja jūsų kaklo trūkumus.

Jei jūsų kaklas labai trumpas, nereikėtų rinktis masyvių, stambių kaklo papuošalų, kurie trumpą kaklą visai paslėps. Geriausia rinktis kaklo papuošalą, kuris yra smulkus, net subtilus, o jo ilgis – keletas centimetrų iki kaklo ląstos. Ilgo kaklo savininkės taip pat neturėtų rinktis labai ilgų papuošalų, kurie vizualiai dar ilgina ir aukština.

Labai smulkios bei žemos moterys ir merginos neturėtų rinktis itin masyvių kaklo papuošalų, kurie tarsi apsunkina jų gležną figūrą. Tačiau žemoms merginoms kuo puikiausiai tiks ilgi pakabučiai ir karoliai, kurie vizualiai jas didins.

Stambesnės merginos turėtų vengti labai kuklių, smulkių kaklo papuošalų. Joms puikiai tiks trumpi masyvūs vėriniai, išryškinantys dailią krūtinę, tačiau ilgų masyvių kaklo papuošalų reikėtų vengti, nes šie ant putlesnės figūros gali tiesiog „pūpsoti“.

2022.03.17

Kiti straipsniai šioje kategorijoje

Rankų darbo papuošalai: 5 svarbiausios taisyklės, padėsiančios išsirinkti

Kiekviena moteris tikrai mėgsta puoštis bent pačiais smulkiausiais rankų darbo papuošalais ir kitais aksesuarais. Juk neįsivaizduojate nei vienos moters be rankinės ar kuprinės, šalio, smulkaus žiedelio ar auskarų. Tik iš pažiūros atrodo, kad papuošalus išsirinkti, o juo labiau suderinti, nėra sudėtinga. Jei norite išskirtinumo, lengvumo pojūčio, visus papuošalus ir aksesuarus teks rinktis ir derinti skrupulingai.

2022.02.07, Patarimai

Idėjos namų jaukumui: dekoruokite tvariai, madingai ir nebrangiai

Namų stiliui bei jaukumui svarbios ne tik mėgiamos sienų ar grindų spalvos, medžiagų kokybė, erdvė, patogūs ir madingi baldai. Tikrąjį savų namų jausmą sukuria apgalvotas namų dekoras, kuris atspindi jūsų asmenybę. Tad kaip išsirinkti dekoracijas namams, kad jie būtų stilingi, jaukūs, madingi, bet netektų išleisti krūvos pinigų?

2022.01.18, Patarimai

Renkamės rankų darbo kuprinę: 5 dalykai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį

Sutikite, išsirinkti kuprinę ar rankinę suaugusiam žmogui ne ką lengviau, nei nupirkti visus metus turėsiančią tarnauti kuprinę moksleiviui. Kuprinių pasiūla tikrai didelė, todėl nesunkiai gali susisukti galva. Ypač jei norite gero, ilgai tarnausiančio aksesuaro. Taigi ką reikėtų apsvarstyti renkantis gerą, kokybišką kuprinę?

2021.12.15, Patarimai