Pasirinktas siuntimas:
Lietuvoje
Meniu
Išskirtinumai
Rankų darbo papuošalai: 5 svarbiausios taisyklės, padėsiančios išsirinkti
  1. Tinklaraštis pirkėjams
  2. Patarimai

Rankų darbo papuošalai: 5 svarbiausios taisyklės, padėsiančios išsirinkti

Turinys:

Kiekviena moteris tikrai mėgsta puoštis bent pačiais smulkiausiais rankų darbo papuošalais ir kitais aksesuarais. Juk neįsivaizduojate nei vienos moters be rankinės ar kuprinės, šalio, smulkaus žiedelio ar auskarų. Tik iš pažiūros atrodo, kad papuošalus išsirinkti, o juo labiau suderinti, nėra sudėtinga. Jei norite išskirtinumo, lengvumo pojūčio, visus papuošalus ir aksesuarus teks rinktis ir derinti skrupulingai.

Egzistuoja 5 svarbiausios taisyklės, kurias įsiminę nesunkiai išsirinksite sau tinkamus rankų darbo papuošalus ar kitus aksesuarus. Svarbu atkreipti dėmesį į dirbinio išskirtinumą ir unikalumą, jo gamybos būdą, moters veiklumą ir darbo pobūdį, amžių bei papuošalų derinimą tarpusavyje.

1. Rankų darbo papuošalų išskirtinumas ir unikalumas

Jei iš tiesų norite būti ne pilka mase, o išskirtine asmenybe, geriausia, ką galite pasirinkti, yra rankų darbo papuošalai bei aksesuarai. Taip, masinės gamybos papuošalai yra kiek pigesni, tačiau jais puošiasi tikrai daug moterų, todėl pasirinkus rankų darbo papuošalus – išskirtinumas garantuotas. Gaminant vienetinius užsakymus, būtų sunku atkartoti antrą lygiai tokį patį juvelyrinį dirbinį.

Žinoma, išskirtinumas nėra vienintelis rankų darbo papuošalų privalumas. Išskirtinių papuošalų gamyba yra kruopštesnė, tvirtesnė, jiems naudojamos geresnės medžiagos, todėl nors ir šiek tiek brangiau įsigytas jums labai patikęs papuošalas tarnaus žymiai ilgiau, nei masinės gamybos bižuterija, jis nenubluks, nenusitrins ir nepraras prekinės išvaizdos. Aukštos kokybės žaliavomis žymiai lengviau sukurti prabangos įspūdį, net jei tai nėra taurieji metalai. Be to, gaminį prižiūrėti bus ne taip sudėtinga, kaip bižuterinį masinės gamybos dirbinį, kuris ilgainiui oksiduojasi, praranda spalvą ir prekinę išvaizdą žymiai greičiau.

Dar vienas privalumas yra greičiau etinis, nei praktiškas. Rankų darbo papuošalams kūrėjai skiria visą savo meilę, šilumą ir laiką, kruopščiai planuoja dizainą, todėl papuošalas bus pripildytas tik teigiamos energijos ir pozityvių minčių, o kartu jį įsigydami paremsite smulkųjį verslą, ne pramonę.

2. Žvilgsnis į rankų darbo papuošalų gamybos būdą

Jau aptarėme, jog gamybos būdas yra itin svarbus papuošalo išskirtinumui ir unikalumui, jo tvirtumui bei tarnavimo laikui. Tačiau ne ką mažiau jis svarbus ir mūsų planetai.

Rinkdamiesi masinės gamybos dirbinius, mes remiame stambiąją pramonę, kuri ne tik klesti, bet gamindama palieka ir daugybę taršos. Rankų darbo papuošalai gaminami tvariai, todėl neturi jokio poveikio aplinkai. Šiais laikais į tokį faktorių atsižvelgti išties svarbu, nes planeta vis labiau kenčia nuo užteršto oro ir šiukšlių, o nei vienas nenorėtų prisidėti prie savo aplinkos kokybės bloginimo.

Daugelis rankų darbo papuošalų gamintojų remiasi tvarumo principais, gamina be atliekų, perdirba įvairius gaminius ir prikelia juos antram gyvenimui. Ar žinojote, kad rankų darbo aksesuarai gali būti gaminami net iš perdirbtų riedlenčių?

Pakuodami savo gaminius smulkieji kūrėjai taip pat renkasi tvarias pakuotes. Renkantis rankų darbo papuošalus internetu prie gamintojų tikrai rasite tokių, kurie įdarbina socialiai jautrias visuomenės grupes, naudoja tik vietines žaliavas, kuria paveldą, gamina iš natūralių medžiagų. Todėl įsigydami tokius gaminius ne tik saugosite aplinką nuo gamybos taršos, bet ir padėsite socialiai jautriai visuomenės daliai bei šiukšlių mažinimui, o taip pat smulkiesiems kūrėjams. Be kita ko, jūs patys būsite apsaugoti nuo toksiškų medžiagų ant savo odos, juk papuošalai – toks intymus ir artimas jūsų kūnui aksesuaras.

3. Moters veiklumas ir darbo pobūdis

Sutikite, kad rankų darbo papuošalai internetu ir kiti papuošalai – mados dalykas. Jie kinta kartu su rūbų mada. Tačiau jei pasirinksite būtent savo asmenybei pritaikytus rankų darbo aksesuarus, jie pabrėš jūsų charakterio savybes, o ne aklai seks madą. Taip sukursite išties išskirtinį įvaizdį.

Aktyvioms, sportiškoms, nuolat skubančioms moterims nereikėtų rinktis labai rafinuotų ir elegantiškų papuošalų bei aksesuarų. Juk jei jūs nuolat skubate, su savimi nešatės daugybę daiktų, puošiatės džinsais ir sportiniais megztiniais, vargu, ar kada panaudosite mažutę, kuklią rankinę ar porceliano vėrinį. Turite gerai pagalvoti, kam iš tiesų įsigyjate daiktą. Tokia užimta, nors ir biure dirbanti moteris, turėtų rinktis klasika tapusią odinę didesnę rankinę, smulkius papuošalus. Jos pirštą gali papuošti dervos žiedas su aukso dribsniais, kuris puikiai atrodys tiek prie džinsų, tiek prie suknelės. Tokia moteris gali rinktis rankų darbo kaklo papuošalą su inkrustuotomis gėlėmis, kuris taip pat papuoš tiek kasdienį nertinį, tiek laisvalaikio ar elegantišką suknelę. Kitaip tariant, ypač veiklioms ir stilių mėgstančioms keisti moterims universalūs, lengvai prie įvairios aprangos ir situacijos pritaikomi rankų darbo kaklo papuošalai ir kiti rankų darbo aksesuarai – puikus pasirinkimas.

Kalbant apie visada pasitempusias, elegantiškas moteris bei merginas, kurias visuomenė dabar labai pamėgo vadinti „fašionistomis“, rekomenduojama atkreipti dėmesį į formas, detales, spalvas. Joms puikiai tiks spalvotos rankinės, kuprinės su spauda, tapytos diržinės, iš polimerinio molio lipdyti papuošalai. Mėgstančios puoštis moterys nesunkiai išskirtinius papuošalus ir aksesuarus pritaikys ir kasdieniškam, ir šventiniam įvaizdžiui sukurti.

4. Renkantis rankų darbo papuošalus, svarbu pataikyti į savo amžiaus grupę

Ar įsivaizduojate savo pusamžę mamą ar senjorę močiutę su mediniais rankų darbo auskarais meškiukais? Tikriausiai ne, todėl labai svarbu papuošalus ir aksesuarus pasirinkti pagal savo amžių.

Mitas, kad tik jaunos merginos nešioja bižuteriją ar rankų darbo papuošalus ir aksesuarus. Šie gali būti pritaikyti įvairaus amžiaus moterims, svarbu tik gerai pasirinkti.

Pavyzdžiui, įsigiję odinę rankinę ar kuprinę ją galėsite dalintis tiek su mama, tiek su močiute, nes odai amžiaus cenzo tikrai nėra. Lygiai taip pat ir kokybiškiems papuošalams iš dervos. Augalų motyvais, kvapniais migdolais praturtinti dervos gaminiai dabar gali atstoti ir tauriuosius metalus, tereikia teisingai pasirinkti spalvą.

Tačiau štai polimerinio molio ar mediniai dirbiniai jau galėtų būti skirstomi į tam tikras kategorijas. Jei medinį baltų simbolika puoštą kaklo pakabutį galėtų nešioti kiekvienos kartos atstovė, tai spalvotus auskarus geriau rinktis jaunoms merginoms. Lygiai taip pat ir polimerinio molio lipdiniai. Kaklo pakabutis su kristalais ir medžio šakomis geriau tiks brandesnei moteriai, o štai rožinis lipdinys su moters siluetu puikiai papuoš merginas.

Upiniai perlai su širdelės formos pakabučiu greičiausiai patiks įvairaus amžiaus moterims, o štai porceliano vėrinį r smulkius auskarus turbūt išsirinks brandi moteris.

5. Kapsulės – ne tik rūbams, bet ir rankų darbo aksesuarams

Paskutinė, bet viena svarbiausių taisyklių įsigyjant papuošalus bei aksesuarus – derinimas tarpusavyje.

Prieš įsigydamos daiktą visada galvokite, kad jis būtų kuo universalesnis, jog prekei netektų spintoje dūlėti metų metus, kol pagaliau sugalvosite, kaip ją pritaikyti. Kurkite dabar populiarias ne tik rūbų, bet ir papuošalų bei aksesuarų kapsules, tai yra įsigykite daiktą, jei jis dera bent prie trijų jūsų mėgstamų įvaizdžių, tuomet tikrai neteks nusivilti savo nauju pirkiniu.

Saugiausia, žinoma, tokias kapsules kurti su neutralių spalvų papuošalais ir aksesuarais. Pavyzdžiui juoda, ruda ar pilka odinė rankinė tikrai tiks prie visko, tačiau jei turite mylimus rožinius batus, kodėl neįsigijus rožinės rankinės, juk batus gebate priderinti, tad rankinė tik papildys kasdienį įvaizdį.

Saugu rinktis aukso ar sidabro spalvos kaklo ir rankų papuošalus, jie derinami lengviausiai, tačiau įsigiję rankų darbo pastelinių ar žemės spalvų natūralių akmenų apyrankes, vėrinius, juos taip pat nesunkiai priderinsite prie kiekvieno įvaizdžio.

2022.02.07

Kiti straipsniai šioje kategorijoje

Kaklo papuošalai: kaip išsirinkti, derinti ir puoštis

Kai kaklo papuošalų pasirinkimas toks didelis, ar tikrai lengva išsirinkti, derinti ir pritaikyti prie savo garderobo? Jei jums atrodo, kad išsirinkti kaklo papuošalą sudėtinga, pateiksime penkis punktus, kuriuose, galbūt, atpažinsite save ir lengviau išsirinksite aksesuarus kasdieniam bei šventiniam įvaizdžiui.

2022.03.17, Patarimai

Idėjos namų jaukumui: dekoruokite tvariai, madingai ir nebrangiai

Namų stiliui bei jaukumui svarbios ne tik mėgiamos sienų ar grindų spalvos, medžiagų kokybė, erdvė, patogūs ir madingi baldai. Tikrąjį savų namų jausmą sukuria apgalvotas namų dekoras, kuris atspindi jūsų asmenybę. Tad kaip išsirinkti dekoracijas namams, kad jie būtų stilingi, jaukūs, madingi, bet netektų išleisti krūvos pinigų?

2022.01.18, Patarimai

Renkamės rankų darbo kuprinę: 5 dalykai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį

Sutikite, išsirinkti kuprinę ar rankinę suaugusiam žmogui ne ką lengviau, nei nupirkti visus metus turėsiančią tarnauti kuprinę moksleiviui. Kuprinių pasiūla tikrai didelė, todėl nesunkiai gali susisukti galva. Ypač jei norite gero, ilgai tarnausiančio aksesuaro. Taigi ką reikėtų apsvarstyti renkantis gerą, kokybišką kuprinę?

2021.12.15, Patarimai